معرفی

گروه انگلیسی

مدیر گروه:
مدیریت این گروه در طی سالیان متوالی با اساتید بزرگواری همچون آقایان دکتر موسوی، دکتر توبه یانی و دکتر سلطانی بوده است و در حال حاضر آقای دکتر توبه یانی مدیر گروه انگلیسی هستند.
طبیعی است که تشکیل هر گروه و تدوین هر برنامه صرفاً باید با انگیزه و در جهت دستیابی به هدف یا اهدافی باشد . تشکیل گروه زبان و ادبیات انگلیسی نیز با تأسی از این سیاست برآنست تا با اجرای سیاست های آموزش ملی و منطقه ای، بهره گیری از فناوری های اطلاعات در امر آموزش و یادگیری، ارتقای توانائی ها و قابلیت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، حل مشکلات درسی آنان، ارائه راهکارهای مناسب به منظور تهیه و تولید محتوای آموزشی، آسیب شناسی پروسه تحصیل از ورود تا فارغ التحصیلی دانشجویان و در نهایت بستر سازی و ایجاد محیطی آرام برای افزایش کیفیت آموزشی به اهداف مربوطه که همانا آماده کردن زمینه آموزش و تربیت علمی دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی است دست یابد . هدف اصلی این است که فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی ( زبان انگلیسی ویژه مطالعات اسلامی) بتوانند از منابع و مآخذ مهمی که به زبان انگلیسی تهیه و تدوین می شوند استفاده کنند و آنها را در جهت تعمیم و گسترش هرچه بیشتر زبان در راستای تبلیغ دین بکار ببرند.
بدیهی است گروه زبان و ادبیات انگلیسی که در سال 1374 با پذیرش زبان آموز و سپس در مقطع کارشناسی زبان انگلیسی ویژه مطالعات اسلامی راه اندازی شده است تاکنون توانسته است گامهای مؤثری در این راه بردارد . گروه زبان و ادبیات انگلیسی دارای یک دانشیار، یک هیئت علمی و چهار همکار آموزشی می باشد.  
 هدف گروه:
هدف از آموزش زبان انگلیسی در مرکز زبانهای خارجی دانشگاه باقرالعلوم(ع) رساندن ندای انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی به گوش جهانیان و نیز تعمیق بخشیدن به روح پژوهش در سه زمینه تبلیغ، تحقیق و ترجمه در بین طلاب حوزه علمیه قم و همچنین تربیت و آموزش روحانیون خطیب و مبلغ به منظور حضور فعال در عرصه ­های مدیریتی و تبلیغی خارج از کشور است. شرکت در کنفرانسها و سمینارهای بین­المللی که با این زبانها برگزار می­شود و استفاده از فن­آوری جدید اطلاعاتی برای روز آمد کردن فعالیتهای فرهنگی و علمی و تبلیغی روحانیون عزیز از جمله این اهداف است.
زبان آموزان و دانشجویان محترم در صورت کسب تخصص در این رشته می توانند علاوه بر تبلیغ و پاسخ گویی به شبهات در حوزه دین در صورت علاقه مندی به فعالیت و همکاری در موارد زیر اقدام کنند.
تدریس و ترجمه متون علمی و ادبی و دینی و پاسخ به نیا­زهای وزارت­خانه­ها و ادارات مختلف از قبیل وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، کتابخانه­های عمومی، سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی کشور، رسانه­های گروهی و دارالترجمه­ها و... و تعامل و روابط هرچه بیشتر با کشورهای انگلیسی زبان.

آمار دانشجویان و زبان آموزان گروه زبان انگلیسی بر اساس سال:

 • سال های 1370 - 1374
  372
 • سال های 1375 - 1379
  154
 • سال های 1380 - 1384
  147
 • سال های 1385 - 1389
  698
 • سال های 1390 - 1395
  1000
فصلنامهعلوم سیاسی فصلنامهتاریخ اسلام فصلنامهآیین حکمت فصلنامهفرهنگ پژوهش
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
مجری سایت : شرکت سیگما