مدیریت| فرهنگی
  • 29 مهر

  فضاسازی محوطه حیاط دانشگاه و جنب مزار شهدای گمنام، جهت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تاریخ 30 شهریور 97

  در این تلاش گروهی که توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه و همکاری بسیج و امور اداری انجام شد، با نصب چادر، ساخت ماکت عملیات‌های دفاع مقدس و نصب عکس و بنرهای شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، یاد و نام ایثارگران و شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی گرامی داشته شد. این فضاسازی با تلاشی یک هفته‌ای از 23 تا 30شهریور 97 انجام شد.

  • 29 مهر

  فضاسازی محوطه حیاط دانشگاه و جنب مزار شهدای گمنام، جهت برگزاری مراسم سخنرانی و مداحی دهه اول محرم 97

  در این تلاش گروهی که توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه و همکاری بسیج و امور اداری انجام شد، با نصب داربست، پرچم، بنر و چادر، ساخت فضای حیاط دانشگاه و جنب مزار شهدای گمنام، جهت برگزاری مراسم سخنرانی و مداحی در هر روز دهه اول محرم، با صرف صبحانه آماده شد. این فضاسازی با تلاشی یک هفته‌ای از 10 تا 2۰شهریور ۹۷ انجام شد.

  • 29 مهر

  گزارش برگزاری شورای فرهنگی دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام

   پنجاه و هشتمین جلسه شورای فرهنگی در روز یک‌شنبه مورخ 8/7/97 ساعت 10:30-12:30 با حضور اعضا در اتاق جلسات ریاست دانشگاه آغازگردید. در ابتدا ریاست محترم دانشگاه از دست‌اندرکاران برگزاری مراسم رونمایی از یادمان شهدای گمنام دانشگاه که در تاریخ 5 مهر ماه برگزار شد، تشکر و از نحوه برگزاری مراسم اظهار رضایت کردند. همچنین درباره مراسم آغاز سال تحصیلی با شرکت دانشجویان جدیدالورود، اعضا نظرات خود را ابراز کردند که در نهایت مصوب شد جلسه‌ای در تاریخ سه‌شنبه 10 مهر ماه، ساعت 15 بعدازظهر برگزار شود. در این جلسه، ریاست محترم دانشگاه و معاونین محترم آموزشی و پژوهشی سخنرانی خواهند کرد تا دانشجویان جدید با ماهیت، اهداف، قوانین آموزشی و پژوهشی و سیاست‌های دانشگاه و دفتر تبلیغات اسلامی (بویژه مسأله‌محوری) آشنا گردند.  در ادامه جلسه، لزوم برگزاری اردوهای دانشجویی و زیارتی ....

  • 29 مهر

  برگزاری جلسه شورای فرهنگی 24 مهر 97

  دستور جلسه: 1-اعزام کاروان اربعین دانشجویی از دانشگاه 2- اردوی گروه فقه سیاسی به سیستان و بلوچستان 3-راه‌کارهایی برای شرکت هر چه باشکوه‌تر همکاران در مراسم نماز و مذهبی 4- برگزاری جلسات تریبون آزاد و کرسی آزاداندیشی 5- تخصیص یک ساعت آموزشی در هفته به فعالیت‌های فرهنگی 6- ایجاد مکانی برای مشاوره برای همکاران و داشجویان 7-برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی بمناسبت هفته تربیت بدنی 8-مراسم رونمایی از کتاب آقای دکتر ایزدی درباره دکتر ابوالکلام آزاد.

  • 29 مهر

  برگزاری جلسه هماهنگی انجام امور فرهنگی و تقسیم وظایف 22 مهر 97 با معاون آموزشی دانشگاه

  شروع جلسه توسط آقای مکی ضمن گزارشی از شرح وظایف و ارائه پیشنهاداتی جهت پیشبرد بهتر رسالت‌ها و امور فرهنگی دانشگاه با توجه به اهمیت تهذیب و فرهنگ و همچنین مطالبات وزارت علوم از دانشگاه، تقسیم کار میان کارشناسان اداره تهذیب و امور فرهنگی انجام گردید.

  • 29 مهر

  برگزاری جلسه معارفه نیروهای جدید و شرح و پیشنهاد فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه 15مهر ۹۷ با معاون آموزشی دانشگاه

  شروع جلسه توسط آقای مکی ضمن معرفی نیروهای جدید اداره تهذیب و امور فرهنگی و همچنین بحث و بررسی پیرامون امور آینده فرهنگی دانشگاه

  • 21 آبان

  گزارش معرفی و پخش فیلم لورنس عربستان در دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام

  به مناسبت مسائل روز و معرفی شگردهای استعماری و تبلیغی دشمنان، دانشکده تاریخ دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام با همکاری اداره تهذیب و امور فرهنگی این دانشگاه در روز شنبه، 19 آبان اقدام به معرفی، نقد و پخش فیلم «لورنس عربستان» نمود. این فیلم که در زمره فیلم های تاریخی محسوب می شود به بررسی چگونگی دخالت و نفوذ انگلستان در میان اعراب پرداخته و نقش استعمار در حمایت از گروه ها و حکام وابسته کشورهای اسلامی، به ویژه حکام سعودی عربستان را نشان می دهد. دکتر حسین ایزدی، هیأت علمی دانشکده تاریخ و تمدن، به عنوان ناقد حضور داشت.

  • 21 آبان

  گزارش مراسم زیارت عاشورا دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام 14 و 15 آبان 97

  به مناسبت رحلت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما‌السلام، مراسم قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی در نمازخانه دانشگاه برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سوزنچی از اساتید دانشگاه، در سخنانی درباره موضوع «امام غایب»، دوام دین و مذهب را مرهون حضور امام دانست. دکتر سوزنچی بیان کرد: جاهلیتی که در احادیث، نتیجه نشناختن امام هر زمان است، جاهلیت کفر و ضلالت و نفاق است و جاهلیتی همه‌جانبه است که تمامی ارزش‌های انسانی را نابود خواهد کرد. اطاعت از امامی که قیام کند و حکومت کند برای مردم، روشن است اما اطاعت از امامی که صلح کند و براساس مصالح امت اسلامی، در مواردی سکوت کند گاه مردم را دچار اشتباه و خطا می کند.

  • 21 آبان

  زیارت دانش‌آموزی مزار شهدای گمنام دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام شنبه، 12 آبان 97

  در این مراسم که با حضور بانوان دانش‌آموز از دبیرستان شهید میثمی2 شهرک پردیسان و بر مزار شهدای جاویدالاثر دانشگاه برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر هادی آقاجانی، از ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس و از اساتید دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم، با اشاره به عظمت مراسم اربعین حسینی علیه‌السلام و همچنین روز 13 آبان و مبارزه با استکبار، بزرگداشت شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در همین راستا ارزیابی کردند. ایشان اضافه کردند: آرمان‌ها و فداکاری‌های شهدا باید تابلوی راه ما باشد. همانطور که در حرکت اربعین، همه اقشار مردم حضور دارند و این حرکت، بازسازی زندگی و رهایی از جهالت و گمراهی و روحیه‌بخش و امیدبخش در زندگی است؛

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
مجری سایت : شرکت سیگما