مدیریت| فرهنگی
  • 21 آبان

  گزارش مراسم زیارت عاشورا دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام 14 و 15 آبان 97

  به مناسبت رحلت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما‌السلام، مراسم قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی در نمازخانه دانشگاه برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سوزنچی از اساتید دانشگاه، در سخنانی درباره موضوع «امام غایب»، دوام دین و مذهب را مرهون حضور امام دانست. دکتر سوزنچی بیان کرد: جاهلیتی که در احادیث، نتیجه نشناختن امام هر زمان است، جاهلیت کفر و ضلالت و نفاق است و جاهلیتی همه‌جانبه است که تمامی ارزش‌های انسانی را نابود خواهد کرد. اطاعت از امامی که قیام کند و حکومت کند برای مردم، روشن است اما اطاعت از امامی که صلح کند و براساس مصالح امت اسلامی، در مواردی سکوت کند گاه مردم را دچار اشتباه و خطا می کند.

  • 21 آبان

  زیارت دانش‌آموزی مزار شهدای گمنام دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام شنبه، 12 آبان 97

  در این مراسم که با حضور بانوان دانش‌آموز از دبیرستان شهید میثمی2 شهرک پردیسان و بر مزار شهدای جاویدالاثر دانشگاه برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر هادی آقاجانی، از ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس و از اساتید دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم، با اشاره به عظمت مراسم اربعین حسینی علیه‌السلام و همچنین روز 13 آبان و مبارزه با استکبار، بزرگداشت شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در همین راستا ارزیابی کردند. ایشان اضافه کردند: آرمان‌ها و فداکاری‌های شهدا باید تابلوی راه ما باشد. همانطور که در حرکت اربعین، همه اقشار مردم حضور دارند و این حرکت، بازسازی زندگی و رهایی از جهالت و گمراهی و روحیه‌بخش و امیدبخش در زندگی است؛

  • 18 آذر

  گزارش جلسه بزرگداشت هفته بسیج در دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام 5 آذر 97

  در ابتدای این جلسه که به همت اداره فرهنگی دانشگاه برگزار شد، پس از قرائت آیات قرآن کریم، جناب آقای عالمی، مسئول محترم بسیج کارکنان دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم به حضّار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های بسیج کارکنان دانشگاه پرداخت و از همکاران درخواست کرد با عضویت و حضور فعال‌تر در جلسات بسیج دانشگاه، زمینه فعالیت‌های بیشتر بسیج را فراهم کنند. سپس، جناب آقای سیدعلی حسینی از فرماندهان مدافع حرم در سوریه به ایراد سخن پرداخت.

  • 18 آذر

  گزارش جلسه شورای فرهنگی 6 آذر 97

  در ابتدای جلسه که به همتی اداره فرهنگی و تهذیب دانشگاه برگزار شد، جناب آقای مکی، دبیر جلسه و رئیس اداره فرهنگی دانشگاه، ضمن خیر مقدم، دستور جلسه را که شامل برنامه‌ریزی جهت برنامه‌ریزی برگزاری مراسم مناسبت های 16 و 27 آذر و دهه بصیرت و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود، اعلام کرد. اعضای حاضر در جلسه آقايان دکتر مریجی، عالمی، راستگو، دکتر فیروزجایی، دکتر ستوده، مددی، آقاجانی، موسوی صدیق، علیپور (دبیر انجمن علمی)، سمتی (مسئول بسیج دانشجویی) و مکی بودند. در شصتمین جلسه شورای فرهنگی که در روز سه‌شنبه مورخ 06/09/97 ساعت 10:00-11:50 با حضور اعضا در اتاق جلسات حوزه ریاست با قرائت قرآن کریم آغاز شد، ابتدا دستور جلسه برای اعضا توسط دبیر قرائت شد. در ابتدا برنامه‌ریزی جهت برگزاری روز دانشجو انجام شد

  • 18 آذر

  گزارش جلسه گرامیداشت هفته بسیج 7 آذر 97

  در این جلسه که به همت اداره فرهنگی دانشگاه برگزار شد، ابتدا زیارت عاشورا با استقبال خوب کارکنان و دانشجویان برگزار شد و سپس سردار علی‌اکبر علی‌زاده، رئیس مرکز آموزشی کوثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به ایراد سخن پرداخت. ایشان با تبیین فرایند تأسیس بسیج مستضعفان به‌دستور بنیانگذار جمهوری اسلامی و برافراشته‌شدن پرچم مبارزه توأمان با غرب و شرق بیان کرد: تا قبل از انقلاب اسلامی هر انقلابی وابسته به شرق یا غرب بود. بنابراین نظام جدید اسلامی نیازمند ساز و کار و ساختار جدید بود و جمهوریت و اسلامیت، یک حقیقت بود. به این معنا که نظام مردم‌سالاری که براساس اسلام تشکیل شده است نیازمند دولتی است که موردنظر امام خمینی ره بود.

  • 18 آذر

  معرفی، نقد و پخش فیلم ال سید در دانشگاه در تاریخ 10 آذر 97

  ال سید که نام اصلی او رودریگودیاز می‌باشد از فرماندهان نظامی کاستیل در شمال اسپانیا بود و طی سال‌های 1081 تا 1099م، در جنگ‌های میان مسلمانان و مسیحیان اسپانیا نقش فعالی داشت به همین دلیل، بسیار مشهور شد. این فیلم براساس زندگی وی ساخته شده است.

  • 18 آذر

  برگزاری مراسم پرسش و پاسخ دانشجویی با مسئولین دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

  در این مراسم پرشور که با تریبون آزاد و پرسش و پاسخ مستقیم دانشجویان با رئیس و معاونان دانشگاه همراه بود، دانشجویان با حضور چشمگیر و حداکثری که صندلی‌های سالن اجتماعات دانشگاه را تکمیل کرده بود، رو در رو با مسئولین دانشگاه صحبت کردند و درباره مسائل فرهنگی، علمی، آموزشی و امکانات دانشگاه به‌صورت انتقادی و صریح مطالب خود را مطرح کردند. این جلسه به مدت دو ساعت، در عصر روز 14 آذرماه 97، به‌خوبی برگزار شد.

  • 28 آذر

  سخنرانی دکتر مریجی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی 25 آذر 97

  در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مریجی، رئیس دانشگاه باقرالعلومعلیه‌السلام که در چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی سخن می‌گفت درباره وضعیت پژوهش و جایگاه آن در کشور، وضعیت پژوهش را از لحاظ کمّی، بسیار وخیم دانست و با اشاره به ضعف جایگاه تحقیق در کشور، سرانه پژوهش برای هر نفر در کشور را بسیار کمتر از سرانه بودجه‌هایی نظیر مبارزه با مواد مخدر دانست و بیان کرد: در حالیکه بودجه‌های کلانی صرف مبارزه با آسیب‌های اجتماعی می‌شود؛ به امر ریشه‌ای و اصلی که پژوهش و تحقیق است مبلغ مناسبی اختصاص نمی‌یابد.

  • 20 آذر

  گزارش نشست رئیس و معاونان دانشگاه با دانشجویان و مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام 16 آذر 97

  در ابتدای جلسه، پس از قرائت آیات قرآن کریم، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مریجی رئیس محترم دانشگاه؛ در بیاناتی ضمن عرض خیر مقدم به اساتید و دانشجویان حاضر در جلسه، به تبیین واقعه 16 آذر پرداخت و توجه به فلسفه و سابقه تاریخی این روز بزرگ را لازم شمرد. ایشان بیان کرد: 16 آذر، روزی است که تعدادی از دانشجویان در راه مبارزه با آمریکا و دخالت‌های استکبار در کشور، خود را فدا کردند و امروزه در بزرگداشت این روز، نباید صدای غرب‌زدگی شنیده شود. بیداری و هوشیاری دانشجویان، پیام این روز بزرگ است. آنروز، حاکمان جامعه نوکران مقامات دون‌پایه آمریکایی بودند. در وضعیت طاغوت، بدون اطلاع به حاکمیت کشور، نیروهای نظامی به ویتنام برده می‌شدند و استقلالی وجود نداشت. امروز، استکبار، جرأت و توان هیچ دخالتی در ایران را ندارد. دانشجویانی روز 16 آذر، آن وضعیت را تحمل نکردند، قیام کردند و به شهادت رسیدند. روز دانشجو، چنین روزی است. جوانانی که برای رسیدن به این عزت و اقتدار جان دادند.

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
مجری سایت : شرکت سیگما